Choinka sztuczna czy żywa? Zalety, wady i ceny

Gdy nadchodzi czas zakupu choinki bożonarodzeniowej, coraz częściej pojawia się pytanie – jakie drzewko świąteczne kupić? Czy lepszym zakupem będzie choinka sztuczna czy żywa? Jak prezentują się one pod kątem cenowym?

Jaka choinka na Boże Narodzenie?

Choinka jest tradycyjną dekoracją na Boże Narodzenie. Obecnie można zakupić ją w dwóch wariantach – czy lepsza będzie w tym przypadku choinka sztuczna czy żywa?

Zarówno sztuczna, jak i żywa choinka może być efektowną ozdobą świąteczną, ale każda z nich ma swoje plusy i minusy. Wejdź na stronę donito.pl/magia-swiat znajdź ozdoby świąteczne dla siebie.

Choinka sztuczna – zakup na lata

Sztuczna choinka to ozdoba przeznaczona na wiele lat, ale tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup wysokiej jakości drzewka.

Obecnie do dyspozycji są różne stylowe choinki sztuczne – choinki diamentowe, choinki ośnieżone, choinki na pniu, choinki z ozdobnymi szyszkami.

Koszt to od około 30 do 1000 złotych zależnie od wysokości oraz jakości drzewka.

Choinka żywa – magiczny zapach świąt

Z kolei żywa choinka będzie miała naturalny wygląd oraz piękny zapach. Ma jednak minus w postaci sypiących się igieł, które trzeba regularnie sprzątać.

Koszt zakupu naturalnej choinki świątecznej wynosi zwykle od około 80 do 600 złotych, jednak trzeba kupować ją co roku. Jest ona jednak bardziej ekologiczna w porównaniu z choinką sztuczną.

Jeżeli chcesz wybrać alternatywę dla choinki, można zdecydować się na inne ozdoby, na przykład na stroik bożonarodzeniowy, gałąź umieszczoną w dużym wazonie albo powieszoną na ścianie. Mogą być one także uzupełnione o efektowne bombki choinkowe, lampki, łańcuchy.

wrzesień 16th, 2021 by