Ćwiczenia grupowe na siłowni. Które wybrać?

Na siłowniach można nie tylko trenować samodzielnie. Do dyspozycji jest także szeroka gama ćwiczeń grupowych, które dedykowane są dla początkujących i zaawansowanych. Jakie zajęcia na siłowni można wykonywać w grupie? Co wybrać dla siebie?

Niemalże każda większa siłownia może zaoferować swoim klientom dostęp do ćwiczeń grupowych. To zajęcia popularne wśród kobiet, ale wybierane również przez mężczyzn. Aby z nich skorzystać, wystarczy sprawdzić aktualne terminy, a potem zapakować do torby swój strój, buty do fitnessu i przygotować się na dobrą zabawę.

Dlaczego warto skorzystać z ćwiczeń grupowych na siłowni?

Zajęcia grupowe na siłowni mają wiele zalet. To przede wszystkim sposób, by spróbować czegoś nowego pod okiem doświadczonego trenera, który dokładnie objaśni, jak wykonywać konkretne ćwiczenia.

Skorzystanie z tych zajęć to również większa motywacja. Po pierwsze, motywuje grupa, ponieważ łatwiej trenuje się wraz z innymi osobami. Po drugie, ćwiczenia odbywają się w wyznaczonym terminie, co także ogranicza wymówki.

Ćwiczenia grupowe na siłowni – rodzaje

Zajęcia w grupach można podzielić na kilka kategorii. Są to ćwiczenia kładące nacisk na budowę większej wytrzymałości, ćwiczenia wzmacniające, wydolnościowe, spalające tkankę tłuszczową, ale też taneczne oraz relaksacyjne.

Najczęściej organizowane zajęcia grupowe na siłowniach:

– ABT (abdominal, buttocks, thighs) – ćwiczenia służące do wzmacniania i modelowania brzucha, pośladków i ud

– low impact aerobic i high impact aerobic – lekki i bardziej dynamiczny aerobik, lekkie zajęcia polecane są dla osób początkujących, z nadwagą, seniorów

– fat burning – odmiana aerobiku nastawiona na spalanie tkanki tłuszczowej

– step – treningi wytrzymałościowe na specjalnej platformie

– spinning – jazda na stacjonarnym rowerku treningowym, zwiększa wydolność

– body pump, magic bar – ćwiczenia ogólnorozwojowe i wzmacniające z użyciem sztang

– fit ball – treningi przy pomocy dużych, gumowych piłek

– TBC (total body condition), inaczej body sculpt – ogólnorozwojowe ćwiczenia fitness z użyciem różnych akcesoriów, na przykład stepów, ciężarków

– tabata – trening interwałowy nakierowany na spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie organizmu

– pilates – zajęcia łączące w sobie elementy jogi, baletu oraz ćwiczeń fizycznych wzmacniających mięśnie

– stretching – zajęcia rozciągające i relaksujące mięśnie i stawy

– joga – odprężające ćwiczenia wspierające elastyczność, koordynację ruchową

Jakie ćwiczenia grupowe na siłowni wybrać dla siebie?

Asortyment ćwiczeń grupowych jest spory, dlatego wiele osób zastanawia się, co wybrać. W podjęciu decyzji może pomóc konsultacja z trenerem personalnym, który po wykonaniu wywiadu oraz badań składu ciała zasugeruje najlepsze formy aktywności uwzględniające indywidualne cele i zdolności ćwiczącego.

Warto więc sprawdzić ofertę zajęć grupowych na swojej siłowni, tym bardziej że nie wymagają one żadnego przygotowania – wystarczy strój i buty do fitnessu. To świetne urozmaicenie samodzielnych treningów, a przy tym gwarancja miło i aktywnie spędzonego czasu.

wrzesień 23rd, 2020 by