Eko artykuły szkolne: wyprawka do szkoły w ekologicznym stylu

W sklepach pojawia się coraz więcej produktów wytwarzanych z naciskiem na ochronę środowiska. Wśród nich można znaleźć także eko artykuły szkolne. Co ciekawego oferują producenci?

Ekologiczne zeszyty szkolne – z papieru z recyklingu

Podstawowym elementem każdej wyprawki szkolnej są zeszyty. Te w ekologicznym wariancie charakteryzują się zastosowaniem przyjaznych dla środowiska materiałów.

W sprzedaży można znaleźć eko zeszyty z okładkami wykonanymi z papieru z recyklingu, a także zeszyty, które w całości produkowane są z takich papierów. Najlepiej szukać wtedy produktów oznakowanych symbolami FSC, Ecolabel albo PEFC.

Warto pamiętać o tym, że papiery ekologiczne nie są bielone, dlatego mają one niższą jasność i lekko beżowy kolor.

Przyjazne dla środowiska artykuły piśmiennicze

Kolejne artykuły szkolne, których nie może zabraknąć w wyprawce, to ołówki i kredki. W ofertach wielu producentów można znaleźć artykuły wytwarzane z drewna z plantacji ekologicznych, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Do produkcji długopisów, markerów, piór oraz innych artykułów piśmienniczych używa się dużej ilości plastiku. Tego typu produkty także można kupić w eko wariancie z przetworzonych tworzyw sztucznych.

Ekologiczne plecaki i piórniki z butelek

W sprzedaży dostępne są też ekologiczne plecaki i piórniki, które powstają z materiałów z recyklingu, na przykład z przetworzonych butelek plastikowych.

Oczywiście, warto pamiętać o tym, że przyjazne dla środowiska artykuły szkolne to także takie, które posłużą na długi czas. Dzięki temu nie trzeba wymieniać ich tak często. To oszczędność pieniędzy i ochrona planety!

październik 19th, 2021 by