Ekwipunek na każdą walkę, czyli niezbędnik Gracza

gracz komputerowy

Gry już dawno przestały być tylko sposobem zabija czasu. Scena e-sportowa wciąż się rozwija, zaś gry stały się rozbudowane i wymagają po równo logicznego myślenia i szybkiej ręki. Jednak najszybsze oko nic nie zdziała jeśli nie mamy porządnego zestawu gamingowego.

Sprzęt dla gracza składa się nie tylko z karty graficznej czy procesora, ale również urządzeń peryferyjnych. Dobrych i wytrzymałych – jak porządny miecz do siekania potworów czy legendarna dwururka, bez której nie ma co wybierać się na polowanie.

Jeśli mówimy o strzelankach to bogaty wybór myszy dla Gracza pozwoli uzyskać odpowiednią celność wyrażaną w „rozdzielczości dpi”. Wysoki parametr dpi w kombinacji z dobrym monitorem oraz wysoką ilością klatek na sekundę pozwoli zdobyć kilka dodatkowych fragów ciesząc się płynnością i precyzją. Istotne w przypadku myszy są również predefiniowane przyciski i tzw. makra, które pozwalają zapamiętać sekwencję czy działanie pozwalając szybciej reagować na zmieniające się warunki pola walki.

Samotna mysz nie ma jednak wielkich szans z wrogiem. Pecetowcy docenią liczne, specjalistyczne klawiatury komputerowe. Z odpowiednim ułożeniem tzw. „skoku” czyli poziomu nacisku pisanie czy przemieszczanie się jest po prostu wygodne i nie męczy. Fajnym dodatkiem jest możliwość modyfikacji parametrów klawiatury czy organizacja dodatkowych makr.

Dobrze dobrany zestaw myszy i klawiatury dla Gracza pozwala nie tylko zyskać przewagę podczas rozgrywek sieciowych, ale też dopasować te elementy do stylistyki naszego PC.

Autor: Poznaj Gamera.pl 

Kwiecień 30th, 2017 by