Felgi aluminiowe – czy są warte swojej ceny?

Za komplet dobrych felg aluminiowych trzeba zapłacić nawet około 4 tysiące złotych, ale można dostać je w cenie już od około 2 tysięcy złotych. Czy warto decydować się na tak wysoki wydatek? A może lepiej kupić tańsze felgi stalowe?

Felgi aluminiowe – budowa i zalety

Do produkcji felg aluminiowych używane są lekkie stopy metali, w tym gównie aluminium. Powstają metodami odlewu, rozciągania obrotowego (flow-form), skręcania albo kucia.

Alufelgi są dzisiaj jednym z najczęściej wybieranych typów felg, które przyciągają uwagę swoim efektownym, sportowym wyglądem. Jednak estetyka nie jest ich jedynym atutem, ponieważ zastosowany materiał oraz budowa „alusów” dają także dodatkowe korzyści.

Zalety felg aluminiowych:
– estetyczny wygląd – dostępne w wielu wariantach wzorniczych i kolorach, między innymi srebrne, szare, czarne, a nawet złote, białe i fioletowe
– większa odporność na uszkodzenia mechaniczne – w porównaniu z felgami stalowymi
– lepsze chłodzenie układu hamulcowego – przekłada się na skuteczniejsze działanie hamulców i ich dłuższą żywotność
– niższa waga – powoduje wolniejsze zużycie zawieszenia samochodu, dotyczy felg powstających metodą flow-form jak felgi Japan Racing z serii SL01
– precyzyjne wykonanie – felgi aluminiowe są produkowane z większą dokładnością
nadają się do użytkowania przez cały rok – można korzystać z nich również w okresie zimowym

Warto jednak zaznaczyć, że alufelgi mają także kilka wad, między innymi wyższą cenę zakupu i napraw, a większe uszkodzenia mogą całkowicie wyeliminować je z eksploatacji. Trzeba też pamiętać o ich systematycznej konserwacji, by przedłużyć ich żywotność.

Kiedy warto zdecydować się na alufelgi?

Zakupienie felg aluminiowych jest większym wydatkiem niż felg stalowych. Wielu kierowców woli jednak przeznaczyć na kupno aluminiowych obręczy wyższą sumę, by cieszyć się z efektownie wyglądającego auta i dodatkowych atutów „alusów”.

Wybierając felgi Japan Racing, można wyposażyć swoje auto w sportowe, nowoczesne felgi aluminiowe, które gwarantują wieloletnią trwałość. Na klientów czeka kilkadziesiąt wzorów w różnych kolorach do wyboru.

październik 28th, 2020 by