Golenie dla skóry wrażliwej

Każdy posiadacz wrażliwej skóry, wie jak ciężko ją pielęgnować. Każde golenie jednorazówką to prawdziwe piekło. Skóra szczypie, piecze… pojawiają się zaczerwienienia i wrastające włoski. Jak tego uniknąć?

Golenie brzytwą

Brzytwy i maszynki do golenia to zabójcy dla wrażliwej skóry. W nieumiejętnych rękach mogą narobić wiele szkód. Można ich jednak uniknąć decydując się na używanie brzytwy z dobrej jakości stali. Takie narzędzie nie uczula, tak jak jednorazówki. Brzytwę myje się po każdym użyciu, więc jest ona bardziej higieniczna. W momencie, kiedy ma się bardzo wrażliwą skórę, warto zadbać o dodatkową dezynfekcję sprzętu, który ma styczność ze skórą. Można do tego wykorzystać specjalne spreje. W ostateczności – wystarczy wyparzenie.

Dobre nawilżenie

Skóry nigdy nie powinno golić się na sucho. Domowe zestawy do golenia powinny zawierać kosmetyki nawilżające – kremy i olejki do twarzy. Goląc się, nie należy też rezygnować z ciepłego ręcznika. Otworzy on pory i zmiękczy zarost, więc usuwanie włosków będzie przebiegało łagodniej. Do uzyskania właściwego nawilżenia w czasie golenia służą pędzle do golenia i akcesoria. Najlepsze pędzle dobrze absorbują wodę, dają dużo piany. A dużo piany to gładkie przesuwanie ostrza po skórze. Obniża to ryzyko jej uszkodzenia. Nie wolno też zapominać o nawilżeniu po goleniu. Zawsze trzeba korzystać z kosmetyków typu aftershave. Powinny one jednak być najwyższej jakości oraz użyte w odpowiedniej ilości. Zbyt mała – może nie dać wystarczająco dobrych skutków.

https://barbercompany.pl/pedzle-do-goleniai-akcesoria/pedzle-do-golenia/naturalne-pedzle-do-golenia/

luty 6th, 2019 by