Moskitiera na okno z roletą zewnętrzną – co wybrać?

Za pomocą moskitiery można stworzyć skuteczną barierę fizyczną i zapobiec wlatywaniu owadów do domu. Jaką moskitierę wybrać wtedy, gdy na oknach zamontowane są już rolety zewnętrzne?

Moskitiera tkaninowa na okno

Najprostszym sposobem, aby korzystać jednocześnie z moskitiery oraz z rolety zewnętrznej, jest zastosowanie moskitier tkaninowych. To tanie i łatwe w montażu osłony, które mają postać siatki z tkaniny docinanej na wymiar do okna i montowanej na taśmę i rzepy.

Moskitiera okienna i moskitiera drzwiowa jak zrobić ją samodzielnie? Konieczne jest zakupienie siatki oraz dwustronnych rzepów z taśmą klejącą. Następnie taśmę z rzepami montuje się na ramie i na nią nakłada siatkę.

Moskitiera ramkowa

Drugi popularny rodzaj moskitiery to model ramkowy. Tego typu osłona składa się ze sztywnej ramki umieszczanej na oknie. Montaż może być bezinwazyjny, dlatego nie ingeruje ona w konstrukcję okna.

Ile kosztuje moskitiera ramkowa? Zwykle jest to koszt 150-500 złotych, ale warto wskazać, że jest bardzo trwała i może posłużyć na lata.

Moskitiera zespolona z roletą zewnętrzną

Gdy zastanawiasz się, jaka moskitiera na wymiar na okno z roletą zewnętrzną będzie najłatwiejsza w obsłudze, możesz zdecydować się na moskitierę zespoloną z roletą zewnętrzną.

Moskitiery zespolone są zintegrowane z roletami zewnętrznymi – umieszczane są w tej samej kasecie. W efekcie ich stosowanie jest bardzo poste. Moskitiera jest wtedy montowana na dodatkowej prowadnicy i może być używana niezależnie od rolety.

lipiec 24th, 2021 by