Nowoczesne usługi stomatologiczne dostępne dla pacjentów

super dentysta

Dzięki rozwojowi technik stomatologicznych pacjenci z wadami lub uszkodzeniami zgryzu mają obecnie o wiele większe szanse, aby przywrócić jak najbardziej naturalny stan uzębienia. W Polsce działa już bardzo dużo profesjonalnych gabinetów, przychodni i klinik stomatologicznych. Ich wyposażenie oraz umiejętności lekarzy dają pacjentom duże szanse na szybki powrót do zdrowia i sprawności.
Wśród wielu usług oferowanych przez lekarzy stomatologów jest między innymi chirurgia stomatologiczna, w ramach której oferowane są różne zabiegi: ekstrakcje zębów nienadających się do leczenia, naprawianie zgryzu, w tym transpozycje zębów, które zostały uszkodzone w wyniki wypadków przy pracy, lokomocyjnych czy podczas uprawiani sportu.
Daleko posunięta pod względem technologicznym jest też protetyka stomatologiczna dająca pacjentom szanse na przywrócenie zgryzu do prawidłowego stanu. Stosuje się różnego rodzaju protezy, zarówno stałe, jak i ruchome, w tym korony i mosty.
Dla osób, którym usunięto lub z różnych przyczyn trzeba będzie usunąć naturalne zęby często jedyny rozsądnym ratunkiem są implanty stomatologiczne. Polegają one na wmontowaniu w kość żuchwy lub szczęki sztucznego korzenia wykonanego najczęściej z tytanu. Na tego typu implantach można mocować zarówno pojedyncze zęby, jak też mogą one stanowić podstawę do wstawienia mostów i protez całkowitych. Na szczycie implantów stomatologicznych montowane są korony, wykonywane obecnie zazwyczaj z materiałów ceramicznych. Plusem, jakim charakteryzują się implanty zębowe, jest ich bardzo długa trwałość, a w razie potrzeby wymiana samej korony.

Źródło: Implanty w Krakowie

Grudzień 21st, 2016 by