Nowy biust bez skalpela

Proteza piersi jest czymś w rodzaju silikonowej wkładki, która imituje w większym lub mniejszym stopniu utraconą pierś. Nie każda kobieta decyduje się na zabieg rekonstrukcji piersi, ale nie oznacza to, że nie może mieć od teraz ładnego biustu. Powstały ubytek można wypełnić, nosząc protezę piersiową. Ważne jest to, aby odpowiednio ją dobrać. Na szczęście wybór jest duży i nie brakuje sklepów specjalistycznych, które sprzedają protezy piersi.

Proteza piersi zamiast rekonstrukcji chirurgicznej

Rak piersi to jeszcze nie wyrok, ale może okazać się konieczność usunięcia piersi. Już sam zabieg jest dużym obciążeniem fizycznym dla organizmu, ale do tego dochodzi jeszcze to dotyczące sfery psychicznej. Wielu kobietom trudno jest przywyknąć do nowej sytuacji, gdzie brakuje im jednego z atrybutów kobiecości. Amputacja piersi jest w stanie mocno obniżyć poczucie atrakcyjności. Nie ma w tym niczego dziwnego. Jest na to rozwiązanie. Jednym z nich jest rekonstrukcja piersi a drugim proteza i specjalne biustonosze dla amazonek z kieszonkami. Operacja chirurgiczna jest zabiegiem inwazyjnym, kosztownym. Alternatywą są protezy piersiowe, dzięki którym kobieta po mastektomii również może poczuć się komfortowo i to już po kilku dniach po przebytym zabiegu.

Co mamy do wyboru?

Proteza piersiowa nie jest tym samym co implant, który wszczepiany jest podczas zabiegu rekonstrukcji piersi. Jest to coś w rodzaju wkładki, co ma imitować pierś. Protezę dobiera się w oparciu o wiek, wygląd i potrzeby pacjentki. Najczęściej panie decydują się na specjalistyczny biustonosz, do którego włożą taką protezę piersiową. Można też wybrać protezę piersi i przykleić ją odpowiednim klejem bezpośrednio do klatki piersiowej. Do wyboru są protezy pooperacyjne, częściowe i pełne. Zaletą takiego rozwiązania jest to, ze takie protezy mogą być stosowane zaraz po przeprowadzeniu operacji. Kluczowe jest to, aby zostały odpowiednio dopasowane.

maj 9th, 2020 by