Ogólne zasady korzystania z sauny

mobilna sauna

Właśnie zapisałeś się na swoją pierwszą wizytę w saunie. Już nie możesz się jej doczekać, bo nigdy wcześniej nie byłeś w podobnym miejscu. Zanim jednak do niego trafisz, dowiedz się, jak powinieneś się w nim zachowywać. Nawet w saunach obowiązują bowiem pewne zasady.

Zanim wejdziesz do sauny, którą prawdopodobnie odwiedzisz przy okazji kąpieli w basenie, dokładnie osusz ciało miękkim ręcznikiem. Jeśli pozostawisz je mokre, skóra nie zdoła zbyt szybko się nagrzać. Gdy już wyjdziesz z łaźni, udaj się pod prysznic. Naprzemiennie polewaj ciało gorącą i zimną wodą, kończąc kąpiel lodowatym strumieniem. Taka zmiana temperatur może wywołać delikatny szok w twoim organizmie, dlatego po zabiegu postaraj się chwilę odpocząć. Usiądź na krześle, poczytaj i rozluźniaj się ok. pół godziny. Jeżeli po powrocie do domu poczujesz się dobrze, prawdopodobnie będziesz chciał jak najszybciej ponownie skorzystać z tego zabiegu. Odczekaj jednak parę dni, wiedząc, że z sauny wolno korzystać maksymalnie dwa razy w jednym tygodniu. Nie przesadzaj też z czasem, który w niej spędzisz. Ogranicz się do ok. 15-20 minut, zaczynając od 2-3 minut i stopniowo, z wizyty na wizytę, przyzwyczajając się do bardzo wysokich temperatur.

Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do korzystania z usług sauny. Jeżeli zatem cierpisz na choroby serca, masz sporo popękanych naczynek czy właśnie dopadła cię bardzo mocna grypa, odpuść sobie terapie rozgrzewające. W każdym innym przypadku możesz z nich spokojnie i bezpiecznie korzystać.

Autor: wanny spa

Czerwiec 25th, 2017 by