Peru – wyjątkowo barwny kraj z LogosTour

Kraj Południowej Ameryki to skarbnica kultury Inków, którzy w Peru pozostawili po sobie chociażby Machu Picchu, o którym większość słyszała, ale także mniej znane miejsca – ruiny świątyni wody Tambomachay oraz ruiny twierdzy Sacsahuamán. To wszystko można oglądać właśnie w Peru. Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto Inków, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także uznawane za jeden z cudów świata. Co ciekawe, miasto zostało opuszczone około 1537 roku, ale odkryto je dopiero w 1911 roku. Poza najlepiej zachowanym miastem, wiele ciekawych miejsc znajdziemy w pobliżu Cuzco, które niegdyś było stolicą państwa Inków. Mimo licznych trzęsień ziemi zachowało się tam wiele elementów z dawnych lat. Jednym z nich jest właśnie świątynia boga Viracocha w Raqchi, która była jednym z ważniejszych miejsc kultu dla Inków. Wierzyli oni, iż Viracoch był stwórcą całego świata. Była to także największa, zadaszona budowla w niegdysiejszym państwie.

Tajemnicza przyroda z tajemniczymi rysunkami

Peru słynie także z rysunków z Nazca. Z lotu ptak można dojrzeć linie, które układają się w wielkie rysunki. Niestety, aby zobaczyć je w całości, trzeba wsiąść do awionetki. Jednak naprawdę warto zobaczyć rysunki wykute w twardej nawierzchni ponad 2 tysiące lat temu. Dla bojących się latać, istnieje wieża, z której zaobserwować można dwa z nich. Piękne widoki towarzyszyć nam będą także w Świętej Dolinie Inków, czyli Valle Sagrado. Jest to piękna okolica wśród peruwiańskich Andów, utworzona przez rzekę Urubamba. Niedaleko znajduje się miasto Maras, gdzie zobaczyć można solanki, które od czasów Inków działają nieprzerwanie aż do dziś. Uroku dodaje duża powierzchnia salin, a także źródło wody mineralnej. W pobliżu można zobaczyć bardzo ciekawe stanowisko archeologiczne, które znajduje się wokół trzech okrągłych tarasów rolniczych z czasów Inków. Zwiedzanie atrakcji Peru – z biurem LogosTour.

Oryginalny klimat Peru

Peru to także Indianie podróżujący po górach, często z alpakami, tajemnicze, słone jezioro Titicaca, skrywające wiele tajemnic, a także piękne położenie górzystego kraju nad Oceanem Spokojnym. Poza wyjątkową kulturą oraz przyrodą Peru możemy także odwiedzać wiele muzeów, kościołów, a jednym z ciekawszych miejsc jest także Tęczowa Góra lub inaczej Góra Siedmiu Kolorów, która zgodnie z nazwą mieni się kolorami tęczy.

Podróże do Peru zostawią niezapomnianą dawkę emocji i niezapomnianych wrażeń. Jest to kraj na tyle ciekawy, że nie da się opisać w skrócie wszystkich atrakcji, a nawet przy odwiedzeniu Peru kilka razy, zawsze odnajdziemy nowe, zaskakujące ciekawostki.

luty 19th, 2019 by