Rembertów w Warszawie – zalety i wady dzielnicy. Czy warto tam mieszkać?

Szukasz mieszkania w Warszawie? Rembertów to jedna z dzielnic, gdzie własne „M” nadal można kupić w niskiej cenie. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakupienie nieruchomości właśnie tam?

Rembertów – o dzielnicy

Rembertów jest dzielnicą Warszawy zlokalizowaną w prawobrzeżnej części miasta. Dzielony jest Stary Rembertów, Nowy Rembertów oraz na Kawęczyn-Wygodę. Graniczy z gminami Zielonka, Ząbki, a także z dzielnicami Wesoła, Wawer, Praga-Południe oraz Targówek.

Pod względem liczby mieszkańców Rembertów jest najmniej zaludnioną dzielnicą w stolicy. Może on jednocześnie pochwalić się dużą ilością terenów zielonych – zajmują one aż 1/3 jej powierzchni. To powoduje, że jest to idealna zielona okolica dla miłośników wycieczek rowerowych, biegania, nordic walkingu czy spacerów.

W Rembertowie dominuje niska zabudowa – domy jednorodzinne oraz niższe bloki. Dzielnica ta ma też rozbudowaną infrastrukturę i zapewnia dobrą komunikację z innymi obszarami Warszawy, między innymi przez Szybką Kolej Miejską oraz komunikację autobusową. Warto wiedzieć, że Rembertów – zielona okolica dla miłośników wycieczek rowerowych.

Mieszkania w Rembertowie – zalety i wady

Zakup mieszkania w Rembertowie związany jest z wieloma zaletami, jednak ma on także kilka wad. Co warto wiedzieć na ich temat?

Zalety kupna mieszkania w Rembertowie:
– Atrakcyjne ceny zakupu nieruchomości,
– Łatwy dostęp do dużej ilości zieleni,
– Niska, kameralna zabudowa dzielnicy,
– Wysoki poziom bezpieczeństwa,
– Mniejszy ruch samochodowy,
– Dojazd do centrum za pomocą szybkiej kolei,
– Dostęp do różnorodnej infrastruktury.

Wady kupna mieszkania w Rembertowie:
– Dłuższy czas dojazdu do centrum Warszawy,
– Brak bezpośredniego dostępu do metra i tramwajów,
– Problemy z dostępem do publicznych żłobków.

Kiedy warto kupić mieszkanie w Rembertowie?

Zakup mieszkania w Rembertowie z pewnością będzie dobrą decyzją dla tych osób, które poszukują mieszkania położonego blisko terenów zielonych, w spokojnej, bezpiecznej okolicy. Swojego „M” często poszukują tutaj rodziny z małymi dziećmi, ale również osoby doceniające ciszę, kameralność.

Dużym atutem mieszkań w dzielnicy Rembertów jest także ich przystępna cena, ponieważ w tej lokalizacji utrzymuje się ona na niższym poziomie w porównaniu do średnich kosztów zakupu nieruchomości w Warszawie. Aktualnie ceny nowych mieszkań w Warszawie Rembertowie rozpoczynają się od około 7,5 tysiąca złotych za m2.

październik 28th, 2021 by