Rodzaj schorzeń a refundacja środków chłonnych

NFZ to instytucja między innymi także refundująca naprawdę całkiem wiele różnych rzeczy związanych z właściwą pielęgnacją osób chorych. Między innymi można starać się także o refundację na pieluchy NFZ oraz na inne różne akcesoria chłonne. Dla jakich chorób jaka pieluchomajtki refundacja jest tutaj przeznaczona?

Choroby nowotworowe

Na początek warto tutaj zacząć od chorób nowotworowych. Tutaj przysługuje refundacja na 90 sztuk akcesoriów chłonnych na miesiąc. Limit to z kolei 77 zł, przy czym jest on pokrywany w 100% przez NFZ.

Inne schorzenia

Tu przede wszystkim warto w ogóle najpierw powiedzieć, czym takim są te inne schorzenia. Otóż zaliczmy tutaj wszelkiego rodzaju choroby otępienne, neurologiczne związanie z nietrzymaniem moczu, niektóre choroby przewodu pokarmowego, upośledzenie umysłowe, stan po niektórych urazach. Generalnie zakres chorób jest tutaj naprawdę spory, a wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. W skrócie jednak mówiąc, można zaznaczyć, że w zasadzie każda sytuacja związania niejako z nietrzymaniem moczu czy kału jest podstawą do ubiegania się o refundację na środki pielęgnacji.

Zasadniczo jednak, tu także limit wynosi 90 sztuk na miesiąc i dodatkowo limit to 90 zł, przy czym jednak NFZ refunduje jedynie 70%.

Inwalidzi wojenni, wojskowi i osoby represjonowane

Tutaj najważniejsze jest to, że osoby te mają limit 90 zł i jest on w 100% refundowany przez NFZ. Limit sztuk także wynosi 90.

Podsumowując – warto wiedzieć, gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie, żeby było taniej.

styczeń 2nd, 2020 by