Sprzęt rehabilitacyjny – lepiej kupić czy wypożyczyć?

Niekiedy bywa tak, że w wyniku wypadku czy kontuzji jesteśmy na jakiś czas unieruchomieni. W tym wypadku zwykle, aby móc wrócić do pełnej sprawności zalecana jest rehabilitacja z wykorzystaniem różnego rodzaju narzędzi takich jak wózek inwalidzki, orteza, kule. Czy taki sprzęt lepiej wypożyczyć czy kupić?

Kiedy wypożyczyć?

W tym wypadku zasada jest dość prosta – im większa cena sprzętu rehabilitacyjnego, tym bardziej opłaca się go wynająć. Jeżeli do powrotu do zdrowia wymagany jest sprzęt bardzo drogi, to lepiej po prostu go wynająć. Dzięki temu uda nam się zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Wypożyczalnia wózek inwalidzkich to dobre rozwiązanie, co ciekawe większość sklepów medycznych oferuje takie usługi. Można to zrobić również w centrum medyczno-rehabilitacyjnym www.relax-med.pl. Dlaczego wynajem się bardziej opłaca? Kiedy nasz uraz jest chwilowy nie ma sensu inwestować w drogi sprzęt, poza tym później może być trudno go sprzedać. Oczywiście oprócz narzędzi do rehabilitacji urazów, można zdecydować się też na przykład na wynajem łóżek rehabilitacyjnych, co również jest opłacalne.

Kiedy kupić sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt rehabilitacyjny opłaca się kupić, jeżeli mamy do czynienia z dłuższą chorobą i nie jesteśmy przekonani, czy wyzdrowiejemy całkowicie. Wypożyczalnia sprzetu medycznego nie jest wtedy dobrym rozwiązaniem, lepiej kupić nowe urządzenia. Jeżeli wiemy, że ze sprzętu będziemy korzystać przez dłuższy czas, to oczywiście bardziej opłaca się wybrać na zakupy, bo wynajem będzie wychodzić dużo drożej.

Jak można zauważyć, bardzo dużo zależy od sytuacji. W przypadku chwilowych urazów wynajem to bardzo dobra opcja i dobrze, że jest taka możliwość. Jeśli chorujemy i zdajemy sobie sprawę z tego, że sprzęt będzie potrzeby nam na długo, to kupno się opłaca.

czerwiec 21st, 2019 by