Szampon samochodowy to nie wszystko. Jaką chemię warto jeszcze kupić?

Mycie samochodu jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który służy do usunięcia zabrudzeń. Sam szampon samochodowy to jednak nie wszystko, co można zastosować, by auto lśniło czystością. Co jeszcze warto kupić, by umyć auto?

Jak dobrze umyć samochód?

Chociaż mycie samochodu wydaje się najprostszą rzeczą na świecie, to jednak wiele osób popełnia wtedy dużo błędów. Mogą one doprowadzić do pogorszenia stanu karoserii, na przykład pojawienia się na niej rys, zmatowień, przebarwień.

Samochód może być myty ręcznie, także z użyciem myjki ciśnieniowej, albo na myjni automatycznej. Pierwsza opcja jest dokładniejsza i bezpieczniejsza dla lakieru. Jakie kosmetyki samochodowe wybrać?

Myjące kosmetyki samochodowe – przegląd

Do mycia auta można zastosować różne rodzaje kosmetyków. Chemia samochodowa, która przyda się do tego celu, to:

– Szampon samochodowy – może być to szampon bez wosku albo szampon 2 w 1 z woskiem. Gdy planuje się osobne woskowanie karoserii, warto wybrać szampon bez wosku.
– Glinka – służy do usuwania dogłębnych zabrudzeń, na przykład resztek sadzy, asfaltu, żywic, osadów z klocków hamulcowych, owadów.
– Płyn myjący do felg – skutecznie rozpuszcza znajdujące się na nich zabrudzenia.
– Płyn do mycia szyb – warto zastosować go po całościowym umyciu auta, by pozbyć się smug.

Sprawdź więcej na: Producent kosmetyków samochodowych

Mycie auta – o czym warto pamiętać?

Przed rozpoczęciem mycia samochodu należy spłukać go wodą, by usunąć większe zabrudzenia, w tym piasek, który może rysować karoserię.

Do łatwiejszego mycia auta można wykorzystać myjkę ciśnieniową, wąż ogrodowy z odpowiednią końcówką, ściereczki i rękawice z mikrofibry.

Przed przystąpieniem do kolejnych zabiegów, na przykład woskowania, karoseria samochodowa musi być dokładnie wyschnięta.

sierpień 10th, 2021 by