Tania i efektowna elewacja domu – przegląd materiałów

Wykończenie elewacji domu zwykle kojarzone jest ze sporym wydatkiem. Jednak wykonanie ścian zewnętrznych wcale nie musi być bardzo drogie. Co więcej, nawet w niskiej cenie można nadać elewacji elegancki i modny wygląd. Jakie materiały wybrać? Jeśli intryguje Cię temat związany z elewacją zerknij na stronę: elewacyjnie.pl/.

Jak wykończyć elewację w niskiej cenie?

Na koszt wykończenia elewacji domu jednorodzinnego składa się wiele czynników, dlatego pierwszym krokiem powinno być dobranie właściwych materiałów i wykonanie kosztorysu.

Najtańszym rozwiązaniem będzie tynkowana elewacja domu, która zostanie uzupełniona niedrogimi dekoracjami, aby podkreślić jej efektowny wygląd.

Aby dom wyglądał modnie, ale też ponadczasowo, warto postawić na sprawdzone kolory farb elewacyjnych jak biały, szary lub beżowy. Biel jest przy tym najbardziej uniwersalna, ponieważ będzie pasowała do każdego innego koloru – dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, dekoracji.

Dekoracja elewacji bez przepłacania

Aby elewacja domu wyglądała efektownie, warto także uzupełnić ją o różne dekoracje. Ich wykonanie nie musi być drogie. Co wybrać?

Tanie dekoracje elewacyjne:
– kontrastowe malowanie piętra lub poszczególnych elementów domu
– imitacje belek drewnianych ze styropianu
– dekoracyjne tynki elewacyjne
– sztukaterie styropianowe
– płytki betonowe imitujące kamień

Jak dobrać najlepsze materiały elewacyjne bez ryzyka pomyłki? Bardzo pomocne są wizualizacje 3D, które pozwalają na przetestowanie kolorów i typów materiałów przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Wizualizacje można wykonać samemu za pomocą bezpłatnych programów online lub zamówić w firmach projektowych.

lipiec 25th, 2021 by