Właściwości olejków eterycznych

Firma doTERRA od kilkunastu lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości olejków eterycznych. Nieustająco od 2008 roku, ulepszają swoje formuły i dobierają coraz lepsze rośliny, aby ich produkty były najczystsze biologicznie i najbardziej skutecznie. Wszystko to w jednym celu: aby zapewnić ludziom na całym świecie produkt, który naprawdę działa.

Czy właściwie są olejki eteryczne?

To naturalnie występujące w roślinach substancje, które cechuje piękny zapach. Płynne związki organiczne mogą znajdować się w najrozmaitszych częściach rośliny (na przykład korzeniach czy łodygach) i pobrane z różnych fragmentów jednej odmiany – różnią się między sobą właściwościami.

Oprócz pięknego zapachu, olejki eteryczne wykazują pozytywny wpływ na organizm ludzki zarówno w formie kosmetycznej, jak i prozdrowotnej. Można je stosować w różnych formach, co skutecznie udowadniają olejki doTERRA.

Formy używania olejków eterycznych

Wykazywane przez olejki eteryczne właściwości terapeutyczne mogą być wykorzystywane doustnie, oddechowo oraz miejscowo. W zależności od użytej metody, ich działanie różni się nieco.

Używane do masażu, olejki eteryczne pozwalają odprężyć się, zrelaksować, a także – w zależności od użytego zapachu – mogą wykazywać szereg prozdrowotnych właściwości (na przykład rozgrzewających).

Aby przyjąć olejki eteryczne doustnie, należy koniecznie zakupić specjalnie do tego przygotowane kapsułki. W innym przypadku, zamiast skorzystać z pozytywnego działania preparatu – narazimy się jedynie na poparzenie przełyku.

Ostatnia z metod stosowania olejków jest jednocześnie najpopularniejszą. Można po prostu wdychać olejki lub użyć ich w kominku do aromaterapii. W niewielkich ilościach, mogą być również dodawane do nawilżaczy powietrza. Po dodaniu kilku kropli olejku do wrzątku, zapach przyjemnie rozejdzie się po mieszkaniu, a my odczujemy jego pozytywne działanie.

Najlepsze produkty doTERRA

Aby zapewnić swym klientom najwyższą jakość, firma nie stosuje żadnych domieszek w olejkach eterycznych. To wyłącznie najwyższej jakości, pozyskane ze starannie wyselekcjonowanych roślin organiczne związki płynne, które wykazują pozytywny wpływ na organizm ludzki.

To właśnie z tego względu produkty amerykańskiej marki cieszą się ogromną popularnością wśród osób ceniących zdrowy tryb życia, a także ekologiczne rozwiązania.

Wśród najbardziej cenionych produktów doTERRa można wskazać serię onGuard, w skład której wchodzą między innymi środki piorące, suplementy diety czy pasty do zębów. Wszystkie preparaty z tej serii powstały przy zastosowaniu naturalnych olejków eterycznych dla zachowania najlepszego działania.

Ważne – jak stosować olejki?

Przede wszystkim – ostrożnie. Nieodpowiednio stosowane, mogą wykazywać silne, drażniące właściwości. Dlatego też olejków eterycznych nie używa się na podrażnioną skórę ani błony śluzowe. Często, aby zastosować produkt miejscowo, należy go uprzednio rozrzedzić lub połączyć z olejem.

Kobiety ciężarne i panie karmiące powinny skonsultować decyzję o stosowaniu olejków eterycznych z lekarzem.

czerwiec 10th, 2020 by