Jak wygląda transakcja w skupie mieszkań? Opis krok po kroku

Zamierzasz skorzystać z transakcji w skupie mieszkań, ale nie wiesz, na co się przygotować? Sprawdź nasz krótki poradnik, w którym w pigułce opisujemy najważniejsze etapy sprzedaży nieruchomości w skupie!

1. Wybierz najlepszy skup nieruchomości

W pierwszym kroku musisz wybrać skup nieruchomości, w którym sprzedasz swoją nieruchomość, na przykład mieszkanie. Możesz skorzystać z biura Investore.

Aktualnie na rynku funkcjonuje wiele firm prowadzących skup mieszkań za gotówkę, dlatego przed wybraniem jednej warto bliżej sprawdzić oferty w różnych z nich. Teraz można zrobić to również w sieci, ponieważ praktycznie każdy skup ma swoją stronę internetową.

Aby dowiedzieć się, ile pieniędzy można otrzymać za mieszkanie w skupie, warto wysłać bezpłatne zapytanie ofertowe. Wycena przygotowywana jest zwykle w 24-48 godzin.

2. Podpisz umowę ze skupem mieszkań

Gdy chcesz zdecydować się na transakcję w zaproponowanej cenie, w takim przypadku przekaż zgodę do skupu. Następnie jego pracownicy przygotują wszystkie potrzebne dokumenty i zajmą się innymi formalnościami.

Umowa ze skupem nieruchomości ma miejsce w kancelarii notarialnej. Skup może umówić wtedy spotkanie w dogodnym terminie.

3. Odbierz gotówkę za sprzedaż nieruchomości

Ostatni etap to odebranie pieniędzy ze skupu, co następuje natychmiast po sygnowaniu umowy.

Firmy działające jako skup mieszkań, domów czy skup kamienic zwykle wypłacają środki od razu jako przelew, dlatego można mieć na swoim koncie bankowym błyskawicznie.

sierpień 22nd, 2021 by