Zadbaj o swój balkon

jaka podłoga na balkon

Żywica Sika na balkon to świetny pomysł na wykończenie Twojego wnętrza. Żywice poliuretanowe i epoksydowe to innowacyjne produkty, wykorzystywane przy wykonywaniu posadzek zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Ich powierzchnia jest idealnie równa i nie widać żadnych łączeń. Ponadto są łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu. Posadki żywiczne dzielą się na te cienkowarstwowe, samorozlewne i szpachlowe. Powłokę cienkowarstwową można wykonać samodzielnie, lecz jest ona niestety nieodporna na intensywną eksploatację. Grubowarstwowe posadzki wyglądają niemal jak idealnie wygładzona tafla. Przy intensywnej eksploatacji jednak matowieje i może ulec zarysowaniu. Niestety ucierpi na tym efekt wizualny, ale jakość użytkowa nadal będzie tak samo dobra. Posadzki szpachlowe ze względu na wielowarstwową warstwę zbudowaną z różnych kruszew, zyskały miano grubowarstwowych kwarcowych. Na tarasy zalecane są przede wszystkim żywiczne posadzki poliuretanowe. Są one odporne na nadmierne promieniowanie UV, mogą wytrzymać uszkodzenia nawet do 5 mm, a także są ognioodporne. Żywice poliuretanowe wymagają nieskomplikowanych działań. Po pierwsze podkład gruntujący, który przygotowuje powierzchnię pod warstwy żywicy. Następnie nakłada się membranę hydroizolacyjną, gwarantującą długookresową szczelność całej konstrukcji. Teraz możemy już nałożyć żywicę i cieszyć się pięknym balkonem.
Takie rozwiązanie to nie tylko aspekt wizualny. Przede wszystkim jest to wszystko wodoszczelne, trwałe i odporne chemicznie.

Źródło: sika balkon i garaż

Czerwiec 19th, 2017 by