Jak znaleźć kupującego na kamienicę?

Kamienice to nieruchomości reprezentujące sobą znaczną wartość i ze względu na swoją specyfikę ich sprzedaż często jest problematyczna. Jak znaleźć kupującego na kamienicę?

Samodzielna sprzedaż kamienicy

Wielu właścicieli kamienic decyduje się na ich samodzielną sprzedaż. To najtańsza, lecz nie zawsze najbardziej efektywna opcja.

Samodzielna sprzedaż wymaga przygotowania ogłoszeń i ich publikacji, a także obsługi klientów zainteresowanych zakupem. Konieczny jest zatem czas, by przeprowadzić skuteczną transakcję we własnym zakresie.

Sprzedaż kamienicy z biurem nieruchomości

Wygodniejsza opcja to sprzedaż kamienicy z biurem nieruchomości. Biuro może wówczas zrealizować wszystkie czynności, aby łatwiej i szybciej znaleźć kupującego. Wykona zdjęcia, napisze ogłoszenie, a także będzie odpowiadało na pytania klientów i oprowadzało ich po nieruchomości.

Niektóre biura prowadzą także własny skup nieruchomości, w którym można odsprzedać całą kamienicę od razu.

Skup kamienic

Najszybszym sposobem, aby sprzedać kamienicę, jest skorzystanie z oferty firm jak skup mieszkań Śląsk za gotówkę, które odkupują również inne nieruchomości.

Wybierając skup kamienic, można zrealizować transakcję od razu, ponieważ sprzedaż odbywa się bez pośredników. Skup może także odkupić problematyczną kamienicę, na przykład do remontu, z lokatorami, z hipoteką i innymi zadłużeniami.

sierpień 28th, 2021 by