Jak zrezygnować z palenia papierosów?

Tytoń w papierosach jest bardzo szkodliwy dla zdrowia, zarówno samego palacza, jak i osób znajdujących się w jego otoczeniu. Dodatkowo, zakup papierosów oznacza duże wydatki: za jedną paczkę trzeba zapłacić nawet kilkanaście złotych. Jak rzucic palenie dla zdrowia i oszczędności?

Wyeliminuj nawyki

Z reguły jest tak, że z paleniem papierosów kojarzą się pewne sytuacje, swoiste rytuały. Jeśli do tej pory papieros zawsze towarzyszył porannej kawie – zastąp ją zieloną herbatą lub chwilowo zrezygnuj z tego napoju. Jeśli jest to rzecz, z której nie da się w tak prosty sposób zrezygnować choćby na chwilę – postaraj się znaleźć zastępstwo dla palenia. Na przykład, jeżeli papierosy kojarzą Ci się ze spotkaniami z przyjaciółmi – spróbuj zastąpić je zdrowymi przekąskami – choćby orzeszkami. Otoczenie z pewnością ucieszy się, mogąc towarzyszyć Ci w tym nowym „nałogu”. Każde skojarzenie wymaga osobnego rozwiązania, dlatego jeśli masz trudności w znalezieniu własnej metody na pozbycie się nałogu – skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Trudne dobrego początki

Początek rzucania nałogu na pewno będzie dla Ciebie trudny. Pierwsze dni to tak zwany zespół odstawienny, kiedy organizm najbardziej domaga się tego, co mu odebrano. Po około 4-5 dniach będzie Ci znacznie łatwiej wytrzymać bez „fajeczki”, a po kilku tygodniach prawdopodobnie będziesz się zastanawiać, dlaczego w ogóle kiedykolwiek zdarzyło Ci się korzystać z tej używki. Wystarczy przetrwać najgorszy początek – później będzie znacznie lepiej.

Autor: https://www.wypalarnia.com.pl/kalkulator-kalorii/

czerwiec 16th, 2020 by