Zwiększ zasięg swojego eventu – zacznij transmisję online

Chcesz dotrzeć ze swoim eventem do jak największej liczby odbiorców? W osiągnięciu celu pomoże jego transmisja online. Sprawdź, jak można ją zorganizować i zyskać wielu nowych klientów.

Zaplanuj transmisję online

Dzisiaj transmisje wydarzeń online są jedną z popularnych form ich promocji. To nie tylko wynik pandemii koronawirusa, która spowodowała, że organizacja eventów stała się niemożliwa. Również to kwestia wysokiej skuteczności marketingowej tej metody.

Konferencje, szkolenia, otwarcia, prezentacje, dyskusje, wydarzenia sportowe czy kulturalne – w internecie można transmitować różne zdarzenia, aby dotrzeć z nimi do jeszcze większej liczby odbiorców. Dla firmy to szansa na skuteczną promocję, która angażuje odbiorców, zwiększa rozpoznawalność, buduje zaufanie i ekspercki wizerunek.

Najprościej transmisje eventów prowadzić w mediach społecznościowych, na przykład na Facebooku. Zanim jednak zaczniesz, zaplanuj przekaz. Przemyśl scenariusz eventu i umieść informację o transmisji na swoim fanpage’u. Nie zapomnij o odpowiednich tagach.

Zacznij nadawanie na żywo

Aby samodzielnie prowadzić transmisje wydarzeń online, nie trzeba dużej wiedzy i specjalistycznego sprzętu. W zasadzie do rozpoczęcia streamingu wystarczy smartfon i internet.

Jednak wtedy, gdy wydarzenie ma być zaprezentowane profesjonalnie, realizacja transmisji na żywo powinna być powierzona firmie, która ma w tym zakresie duże doświadczenie.

Firmy organizujące transmisje zapewniają pełną obsługę:
– nagrywanie kamerami Full HD, także z kilku źródeł jednocześnie
– streaming z powietrza z wykorzystaniem drona
– wypożyczenie sprzętu audio – mikrofony, mikroporty
– oświetlenie miejsca nagrań
– oprawa graficzna – banery, plansze, belki
– czat, ankiety podczas streamingu
– transmisje za opłatą (PPV)

Profesjonalna, przeprowadzona z udziałem fachowców realizujących transmisje online Katowice to większa szansa na powodzenie całego eventu. Dzięki temu można dotrzeć do wielu nowych odbiorców online, zaprezentować im swój przekaz w przystępny sposób i w efekcie zwiększyć swoje zasięgi.

luty 18th, 2021 by