Czy beton zawsze musi być szary?

Czy szary, surowy, kamienny, materiał budowlany może nadać zupełnie nowego koloru aranżacji? Jak wydobyć z mieszanki cementu, kruszywa i wody całkowicie nowy charakter? Zapoznaj się z możliwościami wykorzystania betonu w aranżacji nowoczesnych wnętrz!

Drugie oblicze betonu

Jeszcze do niedawna beton w domu wskazywał na jego stan surowy, a więc konieczność wykończenia wnętrz. Dziś, jesteśmy świadkami prawdziwej metamorfozy tego materiału. Z czysto konstrukcyjnego surowca staje się on niezbędnym elementem nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeń. O czym należy pamiętać, chcąc uzyskać niezatarty i niepowtarzalny efekt? Zapoznaj się z ofertą betonu architektonicznego. To prawdziwe odkrycie projektantów wnętrz ostatnich lat, którzy tworzą z niego designerskie dodatki, unikatowe panele czy nawet meble, elementy armatury, a nawet całe ściany.

Szary to tylko jeden kolor

Naturalna, szara barwa betonu doskonale nadaje się nie tylko do coraz bardziej popularnych industrialnych przestrzeni, ale także stanowi niezbędny element wyciszających aranżacji. Jego stonowane barwy, łagodne odcienie uspokajają i wyciszają, a więc świetnie sprawdzą się w łazienkach, sypialniach czy rodzinnych salonach. Minimalistyczny styl, pastelowe barwy to najwięksi sprzymierzeńcy betonu. Ale czy jedynym wyborem jest szarość? Co z innymi barwami z całej palety kolorów?

Producenci betonu, tacy jak Górażdże, coraz częściej oferują dowolny kolor tej, dotychczas szarej, struktury. Dodanie barwników, na etapie tworzenia masy budowlanej sprawia, że uzyskujemy zupełnie nowe możliwości. Ciepłe odcienie, wyraziste kolory, śmiałe wzory – to od teraz także domena betonu. W połączeniu z jego doskonałymi właściwościami oraz różnorodną strukturę uzyskujemy więc całkiem nową gamę zastosowań. Żółta betonowa umywalka? Czerwona wanna? Biały masywny stół? Jaskrawe, kolorowe ściany ascetycznego wnętrza – takie efekty uzyskamy, wykorzystując „zwykły” beton!

Co właściwie kryje się pod betonem?

Beton we wnętrzu pomieszczeń, nawet w różnych kolorach, wcale nie oznacza, że musimy mieć do czynienia z zimnym materiałem budowlanym. Surowego charakteru poszczególnym elementom wykończenia mogą nadać także farby, płyty czy profesjonalne struktury. Jeżeli chcemy jednak użyć prawdziwego betonu, możemy wykorzystać różne jego formy. Okładziny, płyty czy dekory o bajkowym kształcie mogą nadać nowego charakteru pomieszczeniom.

Betonowe tło uwypukla szczegóły

Betonowa struktura jest dobrym tłem dla innych materiałów. Będzie ona doskonale współgrać z elementami drewnianymi, stalowymi czy szklanymi. Co więcej, to także doskonałe tło uwypuklające zalety zestawionego z nim elementu. Ciekawy kolorowy obraz na szarej ścianie, niebanalny mebel na surowej podłodze czy fikuśna donica w betonowym narożniku nabiera zupełnie nowego charakteru. W połączeniu z punktowym oświetleniem jest to doskonały pomysł na uwypuklenie cech elementów, które znacząco wpływają na charakter całego pomieszczenia.

Dziś beton w budownictwie nabiera całkowicie nowego znaczenia. Nowe sposoby jego wykorzystania, panujące industrialne trendy sprawiają, że mamy do czynienia z materiałem uniwersalnym, który łączy najnowsze kierunki designu z użytkowymi zaletami. Niskie koszty, dobre właściwości wytrzymałościowe, wysoka odporność na wodę i ścieranie oraz brak elektryzowania się (przyciągania kurzu), sprawiają, że jest to materiał także łatwy w utrzymaniu. Śmiało, wykorzystaj beton do urządzania Twojego mieszkania.

listopad 27th, 2020 by