Od czego zacząć pracę w programie LoMag?

Program magazynowy umożliwia utworzenie oraz magazynowanie rozmaitej dokumentacji niezbędnej do prawidłowej obsługi magazynu. Należy jednak pamiętać o tym, aby wszelkie dane wprowadzać zgodnie z obowiązującymi zasadami. Dotyczy to w szczególności dat, gdyż to one mają największy wpływ na stan magazynu. Program do magazynowania (http://www.lomag.pl/ZrzutyEkranuOprogramowaniaMagazynowego/) zapewnia użytkownikom wysoką swobodę pracy, jednak pamiętajmy o tym, aby uważać podczas edycji dokumentu.

Nadanie numeru dokumentu

Każdy dokument ma automatycznie przypisany numer. Program sam nam go zaproponuje, co nie oznacza tego, że nie mamy możliwości jego edycji. Jeśli tylko chcemy, to możemy zmienić numer konkretnego dokumentu na wybrany ciąg znaków.
Dodatkowo możemy wpisać informacje na temat dokumentu w okienku „Uwagi”. W tym miejscu możemy wpisać dowolną notatkę.

Zmiana daty utworzenia dokumentu

Program pozwala nam również na edycję daty utworzenia dokumentu. Jest ona oczywiście generowana automatycznie, jednak często zachodzi konieczność jej zmiany. Należy jednak zachować rozwagę. Priorytetem jest to, aby zachować chronologię dokumentów. Jeśli więc wprowadzamy starsze dokumenty, to powinniśmy robić to od najstarszego do najnowszego. Dzięki temu utrzymamy pożądaną ciągłość. W przypadku istniejącego dokumentu również możemy zmienić datę. Trzeba jednak pamiętać, że wpłynie ona na wartość oraz stan magazyny. Jeśli wpiszemy nieodpowiednią datę utworzenia dokumentu, to może być ona przyczyną powstania licznych nieprawidłowości.

grudzień 17th, 2018 by