Czym jest wahadło radiestezyjne? Działanie i zastosowanie

Wahadełko czy wahadło radiestezyjne jest podstawowym przyrządem stosowanym przez radiestetów. Co warto o nim wiedzieć?

Wahadło radiestezyjne – co to jest?

Radiestezja zajmuje się promieniowaniem i jej celem jest wykrywanie jego źródeł, na przykład żył wodnych, określonych minerałów lub obiektów.

Przyrząd jak wahadło radiestezyjne ma służyć do wykrywania źródeł promieniowania. Najczęściej ma ono postać kuli, kropli lub stożka i zawieszone jest na sznurku albo na łańcuszku. Waży zazwyczaj od 20 do 50 gramów.

Jak działa wahadło radiestezyjne?

Wahadełko radiestezyjne ma reagować na zmiany promieniowania, na przykład w gruncie lub w innych materiałach. W miejscach, gdzie dochodzi do zmian, ma pojawiać się inny ruch wahadełka.

Dodatkowo wahadełko może być używane w celu uzyskania odpowiedzi na pytania. Gdy wahadełko ma ruchy koliste i krąży zgodnie ze wskazówkami zegara, odpowiedź ma być twierdząca, natomiast wtedy, gdy krąży w przeciwnym kierunku – negatywna. Gdy wahadło radiestezyjne daje ruchy eliptyczne, wtedy odpowiedź jest niepewna. Brak ruchu oznacza brak odpowiedzi.

Wahadełko radiestezyjne – jakie ma zastosowanie?

Najczęściej wahadło radiestezyjne używane jest w celu poszukiwania żył wodnych. Również używane jest ono w praktykach wróżbiarskich. Za pomocą wahadełka można uzyskać odpowiedzi na liczne pytania w połączeniu z horoskopem, wróżbami z kart tarota. Ponadto wykorzystywane jest ono w medycynie alternatywnej.

Sprawdź: Wahadło sklep

czerwiec 8th, 2021 by