Implanty zębowe przyszłością stomatologii.

Usługi stomatologiczne Medent nie należą do najtańszych. Jednak zdrowy i piękny uśmiech pozwala na zachowanie zdrowego ciała oraz daje komfort w codziennym życiu. Jedną z bardziej kosztowniejszych metod leczenia ubytków w uzębieniu jest implantologia. Pozwala ona umieścić implanty zębowe w szczęce pacjenta.

Zaletą tej metody jest wytrzymałość jaką dają implanty zębowe oraz przede wszystkim to, że nie różnią się niczym od naturalnego uzębienia. Kolor w jakim występują implanty zębowe jest jak najbardziej zbliżony do naturalnych zębów. Zapewniają to materiały takie jak porcelana lub ceramika. To właśnie z nich najczęściej wykonywane są implanty, a także z tytanu. Tytan zastępuje korzeń zębowy, na niej umieszczana jest korona porcelanowa bądź ceramiczna. To wszystko tworzy wytrzymałe i wyglądające naturalnie implanty zębowe.

Każdy kto korzystał z protez wie, że noszenie ich nie jest naturalne. Pomimo tego, że mogą wyglądać jak naturalne zęby to jednak komfort ich użytkowania nie jest wysoki. Dzięki implantom zębowym zyskuje się komfort taki jak gdyby miało się jedynie naturalne zęby. Metoda ta jest coraz częściej używana na całym świecie, a także w Polsce. Dobre gabinety dentystyczne odchodzą od wykonywania protez na rzecz implantologii. Stomatolodzy na całym świecie zdają sobie sprawę, że umieszczenie implantów zębowych w szczęce daje pacjentowi komfort użytkowania oraz piękny uśmiech, z którego może być dumny.

maj 24th, 2021 by