Jak mądrze oszczędzać?

Kawa na mieście, kanapka kupiona w pracy czy śniadanie w knajpce. Te rzeczy kosztują kilka -kilkanaście złotych. Jednak pod koniec miesiąca, po podliczeniu wszystkich kosztów możemy łatwo zauważyć, że z takich drobnych wydatków zbiera się całkiem spora sumka, którą możemy zainwestować na dobrej lokacie – lokatyoprocentowanie.pl/ranking-lokat/.

Jak oszczędzać pieniądze bez wysiłku?

Po pierwsze prowadźmy przez miesiąc lub dwa dokładną listę wydatków. Dzięki temu dowiemy się, na co wydajemy najwięcej, a z czego możemy bez problemu zrezygnować.

Smacznie i zdrowo każdego dnia…

Jeżeli jesteśmy miłośnikami małej czarnej, to powinniśmy zaopatrzyć się w kubeczek termiczny. Do niego wlejemy kawę przygotowaną w domu. Koszt espresso w domu to maksymalnie złotówka, a na mieście taka mała kawa może kosztować nawet dziesięć złotych. Wystarczy tą dychę pomnożyć przez dwadzieścia dni roboczych. To daje dwieście złotych w miesiącu… Po roku zbiera się sumka, którą spokojnie wydać na całkiem fajne wakacje.

Podobnie ma się rzecz z przygotowaniem posiłkiem do pracy. Mogą to być kanapki, sałatki lub dania do odgrzania. Ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu i nie kosztuje zbyt wiele. Przy tym możemy zadbać o swoje zdrowie i dietę. Doskonale wiemy co zjadamy każdego dnia.

Inny ciekawy sposób na oszczędzanie to butelka z wbudowanym filtrem. Dzięki niej możemy pić wodę prosto z kranu. A przez to omija nas konieczność kupowania wody butelkowanej. Korzysta na tym nie tylko nasz domowy budżet, ale i środowisko naturalne. Produkujemy zdecydowanie mniej śmieci.

Czerwiec 16th, 2019 by