Męskie problemy łóżkowe i ich najczęstsze przyczyny

Na satysfakcjonujące życie seksualne mężczyzny składa się wiele elementów. Gdy jeden z nich nie działa prawidłowo, wówczas pojawiają się problemy. Co może być ich przyczyną? Jak je leczyć?

Jakich problemów łóżkowych doświadczają mężczyźni?

Najczęstszym problemem, z jakim mierzą się mężczyźni w swoim życiu intymnym, jest impotencja, czyli brak erekcji. Szacuje się, że doświadcza jej nawet około 20% mężczyzn na różnych etapach życia.

Takie problemy łóżkowe to głównie kwestia wieku – spadku testosteronu, czyli andropauzy. Dodatkowo przyczyniają się problemy z układem krążenia – nadciśnienie, miażdżyca, choroba wieńcowa. Brak erekcji towarzyszy też cukrzycy, chorobom neurologicznym, jest efektem uzależnień.

Drugi problem to przedwczesny wytrysk. W tym przypadku mowa głównie o czynnikach psychogennych.

Jak znów prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne?

Gdy pojawiają się problemy w łóżku, najlepiej stawić im czoła i rozpocząć leczenie. Jak poprawić jakość swojego życia seksualnego?

– Wizyta u urologa lub seksuologa – specjalista zaleci diagnostykę w kierunku określenia przyczyn zaburzeń i następnie rozpocznie leczenia.
Środki na potencję – popularne inhibitory fosfodiesterazy typu 5, do których zalicza się też Viagra, a także suplementy diety wspierające męski układ płciowy.
– Psychoterapia – w przypadku zaburzeń o etiologii psychogennej.
– Specjalne ćwiczenia – pomagają szczególnie na przedwczesny wytrysk.
– Zdrowy tryb życia – dzięki niemu można zadbać o zdrowie całego organizmu, także to intymne.

lipiec 10th, 2021 by