Niedobór witaminy K i D i jego konsekwencje.

tanie witaminy

Jeśli zależy nam na naszym zdrowiu, zapewne prowadzimy zdrowy tryb życie. Tak więc nieobcy jest nam sport, a wstawanie rano, aby przebiec kilka kilometrów tez nie powinno być dla nas niczym wyjątkowym. Staramy się ograniczać używki, papierosy są od dawna poza zasięgiem. Alkohol pijemy tez tylko sporadycznie, w ilościach, które nie wpłyną znacznie na nasze samopoczucie i ogólna formę organizmu. Oczywiście oprócz uważania na to, co jemy i wystrzegania się najróżniejszych używek istotną rzeczą jest także dostarczenie naszemu organizmowi niezbędnych witamin i środków odżywczych. Brak określonej witaminy w organizmie to awitaminoza, niedobór – hipowitaminoza, zaś nadmiar – hiperwitaminoza.
Warto więc dostarczać naszemu ciało potrzebnych witamin, takich jak witamina A, B, D, E, K, C, B1, B2 itd.
Witamina D pełnie niezmiernie ważną funkcję w organizmie. Zarówno nadmiar, jak i jej niedobór w organizmie może zaszkodzić. Objawy nadmiaru witaminy D mogą być niezwykle problematyczne i bolesna. należą do nich: utrata apetytu, nudności, zwiększone uczucie pragnienia, osłabienie, wymioty, świąd skóry, ból głowy i oczu. osłabienie, wzmożone oddawanie moczu, pocenie się, Skutki niedoboru również nie należą do najprzyjemniejszych: bóle kostno-mięśniowe, choroby przyzębia, utrata apetytu, biegunka,
bezsenność, zaburzenia widzenia, niesmak i pieczenie w jamie ustnej i gardle. Witaminę D warto przyjmować razem z witaminą K. Istnieją specjalne suplementy diety takie jak: witamina K2 D3. Oczywiście należy uważać, aby suplementu także nie przedawkować.

Luty 7th, 2017 by