Remont łazienki. Jak nie przepłacić za jej wykończenie i wyposażenie?

Gdy budżet jest ograniczony, a łazienka wymaga remontu, warto wybierać takie materiały, sprzęty i akcesoria, które będą mieściły się w wyznaczonej kwocie. Jak nie przepłacić za nową łazienkę? Oto sprawdzone porady!

Jak oszczędzić na płytkach ceramicznych?

Podstawowe materiały wykończeniowe stosowane w łazienkach to płytki ceramiczne. Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć pełną paletę płytek o różnorodnych wzorach i wymiarach, by stworzyć atrakcyjne dla oka przestrzenie.

Niestety, ładne płytki ceramiczne mają sporą cenę. Sprawdzonym sposobem na zmniejszenie kosztów jest aranżacja łazienki, w której kafelki umieszczone są tylko w tzw. strefach mokrych, czyli przy prysznicu, wannie oraz umywalce. Pozostałe nawierzchnie ścian można pomalować wodoodporną farbą do łazienek.

Aby dodatkowo zredukować koszty, warto szukać promocji na płytki ceramiczne. Podczas akcji promocyjnych i wyprzedaży ceny spadają nawet o ponad połowę.

Jak oszczędzić na wyposażeniu łazienkowym?

Duże oszczędności można uzyskać też przez wybór odpowiedniego wyposażenia łazienkowego. Najlepiej postawić na proste, funkcjonalne produkty od sprawdzonych marek. Można dopasować je do aranżacji każdej łazienki – tej nowoczesnej i urządzonej klasycznie.

Na czym nie warto oszczędzać? Na pewno na armaturze łazienkowej, a także na stelażach podtynkowych do WC. Wybór wysokiej klasy sprzętów to bezawaryjne działanie na lata.

W redukcji kosztów pomoże także sklep z tanimi rzeczami do łazienki, w którym można kupić je bez przepłacania. Jednym z tego typu sklepów jest https://tanialazienka.com/, który zajmuje się sprzedażą wyposażenia łazienkowego renomowanych marek w bardzo niskich cenach – z obniżkami nawet na poziomie 50%.

Jak oszczędzić na robociźnie?

Znaczną część kosztów remontu może pochłonąć robocizna. Szacuje się, że przeważnie jest to połowa całkowitych wydatków związanych z pracami remontowymi. W związku z tym najlepszym sposobem na zredukowanie kosztów jest wykonanie prac we własnym zakresie.

Kafelkowanie, montaż prysznica, wanny czy umywalki nie są skomplikowanym czynnościami. Dzisiaj wiele porad dotyczących samodzielnego wykańczania łazienek można znaleźć w internecie, dzięki czemu nawet początkująca osoba może stworzyć atrakcyjnie wyglądające wnętrze.

Podsumowując, nowa aranżacja łazienki wcale nie musi oznaczać sporych wydatków. Dzięki przemyślanym decyzjom można stworzyć stylową, funkcjonalną przestrzeń w naprawdę niskiej cenie!

lipiec 29th, 2020 by