Rośliny formowane pobijają ogrody

Przyciągają wzrok i stanowią niebanalną ozdobę ogrodu – rośliny formowane są od paru lat bardzo modne. Zwykle tworzą efektowne solitary, ale sprawdzą się również w bogatych kompozycjach. Co warto wiedzieć o roślinach formowanych?

Na czym polega formowanie roślin?

Ogrodowe rośliny ozdobne Aleksandrów Łódzki mogą mieć różne postaci. Wśród nich dużym powodzeniem cieszą się rośliny formowane, które przypominają zielone rzeźby.

Rośliny formowane poddawane są specjalnemu przycinaniu, które nadaje im niebanalny wygląd, na przykład kul, stożków, spirali, a nawet złożonych figur. Do ich stworzenia stosowane są nie tylko nożyce, ale także specjalne formy wykonane z drutu.

Jakie rośliny formuje się najczęściej?

Do formowania nadają się różnorodne rośliny ozdobne, które cechują się szybkim wzrostem i krzewieniem.

Wśród najczęściej formowanych roślin znajdują się:
– tuje
– bukszpany
– cyprysiki
– cisy
– jałowce
– świerki
– ligustry
– graby

Jak wykorzystać rośliny formowane?

Gdy ogród marzeń ma być pełen unikatowych kompozycji roślinnych, które zachwycają swoim niebanalnym wyglądem, wówczas rośliny formowane są strzałem w dziesiątkę.

Rośliny formowane najczęściej stosowane są jako solitary – pojedyncze nasadzenia, które natychmiast przyciągają uwagę swoim wyglądem na tle innych krzewów, drzew i kwiatów.

Można także tworzyć z nich złożone kompozycje, wybierając kilka form i zestawiać je ze sobą, na przykład stworzyć kompozycję z przyciętych bukszpanów.

W końcu rośliny ozdobne tego typu można zasadzić w doniczkach – sprawdzą się na balkonie, tarasie, ganku, przy wejściu do domu.

lipiec 26th, 2021 by