Stylowe wnętrze – jak dobrać donice?

Urządzanie salonu to dla jednych ogromna frajda, a dla innych jeszcze większe wyzwanie. Zazwyczaj w ruch idą wówczas blogi wnętrzarskie i wszelkie dostępne publikacje papierowe na ten temat. Ciężko jest odwzorować w stu procentach konkretne wnętrze, jednak takim sposobem można złapać chociażby nutkę inspiracji. Przy urządzaniu salonu nie można zapomnieć o niezwykle ważnym elemencie dekoracyjnym jakim są doniczki z kwiatami.

Wnętrza minimalistyczne

Minimalistyczna aranżacja przestrzeni redukuje do niezbędnego minimum dodatki wszelkiego rodzaju, jednak i w takim przypadku duże donice do salonu są jak najbardziej akceptowalne. Należy się wówczas skupić na stonowanej kolorystyce. W minimalistycznych wnętrzach dominują kolory jasne – beże i szarości.

Pomysł na salon w stylu rustykalnym

Osoby, które zdecydują się na rustykalne wnętrza mają o wiele szersze pole manewru. W rustykalnej przestrzeni świetnie sprawdzą się zarówno donice ceramiczne jak i drewniane osłonki na doniczki. Również kolorystyka jest dowolna, byleby tylko nie kontrastowała zbytnio z wystrojem wnętrz i innymi dodatkami.

Surowe modernistyczne wnętrza

Modernistyczne przestrzenie kojarzą się przede wszystkim z surowością wnętrz. Jeżeli pojawiają się w nich rośliny, to raczej wyłącznie te zielone, które nie zakwitają, pasować będą także kaktusy. Przy wnętrzach tego rodzaju optymalnym dodatkiem mogą okazać się metalowe osłonki na doniczki – jako ozdobę można na nich wygrawerować dowolne kształty i wzory, na przykład inicjały ukochanej osoby.

Autor: doniczki na balkon do powieszenia

marzec 3rd, 2019 by