Zadbaj o wygląd swojego CV

Wysłanie CV to pierwszy etap, który daje nam szansę na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Warto więc przyłożyć się do napisania eleganckiego i poprawnego CV, a więc zwrócić uwagę nie tylko na jego treść, ale również na jego wygląd.

 

Wygląd CV – dlaczego jest tak ważny?

Warto na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego wygląd CV ma tak istotne znaczenie. Postawmy się przez chwilę na miejscu rekrutera/pracodawcy, który ogląda nasze CV. Co pomyślimy, widząc przed sobą nieskładne, zbyt długie, mało przejrzyste CV, w którym ciężko znaleźć i odczytać wartościowe informacje? Dodatkowo dostarczone nam na zmiętej czy przybrudzonej kartce? Czy chcielibyśmy zatrudnić pracownika, dla którego nawet dostarczenie eleganckiego i przejrzystego CV stanowi problem? Odpowiedź nasuwa się sama.

 

Jak zadbać o wygląd CV

A więc jak sprawić, by nasze CV wyglądało dobrze pod względem wizualnym? Oto kilka wskazówek, do których warto się zastosować:

 

  1. Zadbaj o przejrzystość

Wiele osób często stosuje w CV wymyślne czcionki, które mają podkreślić jego oryginalność. Oczywiście nie ma w tym nic złego, niemniej jeśli chcesz zastosować w CV inną czcionkę, wybierz taką, która jest czytelna i przejrzysta. W przeciwnym razie możesz utrudnić odczytanie zawartych w nim informacji, co może zniechęcić rekrutera/pracodawcę do zapoznania się z Twoim CV.

 

  1. Stosuj biały papier, dobrej jakości

Jeśli nie wysyłasz CV mailowo, lecz dostarczasz je samodzielnie, zadbaj o to, aby były ono wydrukowane na dobrej jakości, białym papierze.

 

  1. CV dostarczaj w koszulce

CV zawsze powinieneś mieć w koszulce, zaś koszulkę warto nosić na przykład w teczce. Dzięki temu wygląda ono bardziej elegancko, koszulka chroni również CV przed zabrudzeniami, zaś teczka zapobiega ewentualnym pognieceniom się.

 

  1. Nie przekraczaj dwóch stron A4

Najlepiej by było, jeśli CV zmieścisz na jednej stronie A4, niemniej dopuszczalna długość to dwie strony A4. Warto tak skonstruować swoje CV, by nie przekraczać tej ilości.

 

  1. Zadbaj o odpowiednie umieszczenie informacji

W CV muszą być zawarte nasze dane osobowe, doświadczenie, wykształcenie, umiejętności oraz dodatkowe informacje – konieczne jest zadbanie o odpowiednią kolejność tych treści oraz ich przejrzystość.

 

  1. Inne elementy

Jeśli stosujesz w swoim CV elementy, takie jak tabelki czy grafika, pamiętaj o tym, aby takie CV stworzyć w profesjonalnym programie. CV stworzone w Paintcie raczej nie będzie prezentować się zbyt dobrze. Graficzne CV warto również zapisać w formacie PDF, dzięki temu podczas otwierania czy drukowania dokumentu unikniesz przestawiania się treści i poszczególnych elementów.

 

Uwzględnienie powyższych punktów z pewnością pomoże Ci stworzyć CV, które będzie się prezentować elegancko i gustownie, co sprawi, że pracodawca na pewno spojrzy na nie przychylniejszym okiem.

 

Pamiętaj, że z idealnym CV możesz Szukać Pracy w Katowicach i innych większych miastach!

lipiec 1st, 2019 by